TURBINOS VEIKIMO PRINCIPAS – TURBO EFEKTAS VARIKLIO DARBUI

  • KAIP VEIKIA TURBINA?
  • TURBINA IR VARIKLIO GALIA
  • TURBINOS DARBO SĄLYGOS

Turboįpūtimas (kitaip suspausto oro padavimas į įsiurbimo kolektorių) vienas iš pačių pigiausių priemonių, kaip padidinti variklio galią. Turbokompresorius išnaudoja išmetamųjų dujų jėgą, ją panaudodamas suspaustam orui paduoti į įsiurbimo traktą.


Visas darbo principas atrodo šitaip:

išmetamosios dujos pašalinamos iš degimo kameros per išmetimo vožtuvus, jos su didele jėga patenka į išmetimo kolektorių, prie kurio montuojamas turbokompresorius. Išmetamosios dujos suka turbinos rotorių ( karštają sraigę). Ant to paties veleno kitos dalies pritvirtinta komprersoriaus sparnuotė, kurią suka išmetamųjų dujų jėga.

turbinos_remontas_kaune  Ši sparnuotė besisukdama suspaudžia orą, kuris yra imamas iš atmosferos. Šis oras per komprsoriaus kriauklę patenka arba tiesiogiai į įsiurbimo kolektorių arba yra atvėsinamas suspausto oro aušintuvu, vadinamu interkūleriu (intercooler).

   Atvėsintas suspaustas oras yra viena iš pagrindinių sąlygų išgauti maksimaliai galiai su mažiausiomis kuro sąnaudomis. Jeigu mišinys sudarytas iš degalų, suspausto ir atvėsinto oro atitinka visus reikalaujamus parametrus – variklio darbas bus nepriekaištingas ir galėsite pajausti turbinos poveikį prie tam tikrų variklio darbo sūkių labai lengvai. Jeigu šioje sistemoje kažkas netvarkoje, neturėsite šio malonumo tikrai.

Turbinos darbo sąlygos 

Turbokompresorius dirba itin sudėtingomis sąlygomis – jas sudaro išmetamųjų dujų ypač aukšta temperatūra – iki 1050 laipsnių Celsijaus ir labai didelis veleno sūkių dažnis – iki 280.000 tūkstančių apsisukimų per minutę.

Tepalas, kuris tepa ir tuo pačiu metu aušina turbiną turi būtinai patekti po tam tikru spaudimu. Jis turi būti toks, koks nustatytas gamintojo techninėmis charakteristikomis.

Tepalas imamas iš karterio, kuris turi būti itin švarus, kad neužsikimštų tepalo paėmimo samtis. Vamzdeliai, kuriais tepalas patenka  į turbiną, ir grįžta atgal į karterį turi būtį taip pat tvarkingi ir švarūs, kitaip turbina negauna tepimo ir gali būti sugadinta per keletą sekundžių.

Eksploatuojant variklį, kuriame sumontuota turbina, jį užvedus, kol jis šaltas, reikia leisti varikliui padirbti tuščiają eiga bent 5 minutes, kol tepalas bent kiek suskystės ir turbinos tepimo zona bus paruošta dideliems sūkiams.

Jeigu važiavote automobiliu kuriame sumontuota turbina su didele apkrova, griežtai draudžiama jį iškarto gesinti. Reikia palaukti bent 3 minutes, kol visos turbokompresoriaus dalys atvės.

VILNIUS:

Tel.: +370 696 666 21

KAUNAS:

Tel.: +370 618 05757

KLAIPĖDA :

Tel.: +370 601 47242

 

Turbinos gedimai turbinos remontas turbinos slegio matuoklis Turbinos montavimas

Turbinu kainos Turbinu remontas Kaunas